>

Worki foliowe to nie wszystko – jakie jeszcze przedmioty produkuje się z folii HDPE i LDPE?

Worki foliowe to nie wszystko – jakie jeszcze przedmioty produkuje się z folii HDPE i LDPE?

Worki foliowe to obecnie bardzo popularne produkty, które doskonale sobie radzą w wielu gałęziach życia oraz w wielu firmach o różnej charakterystyce. Robi się je z folii HDPE lub folii LDPE, w zależności od typu konkretnego produktu oraz jego zastosowań. Warto objaśnić, czym dokładnie charakteryzują się te rodzaje folii i do czego jeszcze się je używa. Dobrze jest mieć bowiem świadomość, że tworzywo to jest bardzo powszechne na każdym kroku i powinniśmy doceniać jego liczne zastosowania, ponieważ zmienia nasze życie na lepsze.

Jakie właściwości posiada polietylen

Zarówno folia HDPE, jak i folia LDPE to produkty wykonane z polietylenu. Cechuje się on tym, że nie przepuszcza wody oraz powietrza, jest także odporny na szkodliwe działanie soli czy kwasów. W związku z tym wykorzystuje się te folie w wielu dziedzinach życia. Worki foliowe nie są jednak jedynymi produktami, które są wykonane z polietylenu. Trzeba wspomnieć również o takich rzeczach, jak na przykład foliopaki, torby foliowe, koperty kurierskie, worki na pellet oraz dziesiątki innych przedmiotów, z którymi mamy styczność w trakcie życia codziennego.

Chciałbyś wiedzieć, gdzie zakupić worki foliowe i foliopaki? Sprawć ofertę producenta http://www.foldruk.net/

Folie HDPE i LDPE – różnice

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że zastosowań tych folii jest mnóstwo. Każdy doświadczony producent worków foliowych bardzo dobrze wie, że warto także skupić się na innych przedmiotach życia codziennego. Producent toreb foliowych niezwykle często wykonuje również inne produkty z użyciem folii HDPE oraz LDPE. Warto jedynie zauważyć, że pomiędzy tymi foliami występują istotne różnice. Nade wszystko różnią się one pod względem gęstości – HDPE ma znacznie większą gęstość, a co za tym idzie, mamy do czynienia z materiałem dużo cieńszym. Wykonuje się z niego bardzo często między innymi torby foliowe oraz worki foliowe.

Jak produkuje się worki foliowe?

Na samym początku warto mieć świadomość, że są wykonane z tworzyw sztucznych, które są ważnym surowcem do produkcji worków foliowych.  Są popularnym rozwiązaniem w wielu branżach, ponieważ są przejrzyste. To sprawia, że z łatwością można kontrolować wszystko, co znajduje się w środku. Jest to szczególnie ważne dla wszystkich klientów, którzy robią zakupy, gdy wcześniej zobaczą produkt. Surowce stosowane do produkcji stale ewoluują. W ostatnim czasie wiele osób zwraca uwagę na troskę o  środowisko. Aby zachęcać klientów wielu producentów zdecydowało się zmienić dotychczas stosowane surowce, tymi bardziej ekologicznymi. W tym celu wielu sięgnęło po półfabrykaty, które wytwarza się z kukurydzy. Jest to innowacyjne rozwiązanie, które zmniejsza wycinkę drzew. Dla wielu może być to zaskoczenie, ale podczas produkcji wielkie znaczenie ma najsłynniejszy surowiec na świecie – ropa.

Jakie są rodzaje worków foliowych?

Worki foliowe dostępne są w wielu kombinacjach, jeśli chodzi o formę, kolor czy wielkość. Niewiele osób rozmyśla z jakich materiałów można je wytwarzać.Są dzielone na kilka rodzajów. Bardzo popularne są worki i reklamówki HDPE, które są pozyskiwane z polietylenu o wysokiej gęstości. Są bardzo komfortowe w użytku, ponieważ charakteryzują się przezroczystością i sporą rozciągliwością. Producent niewielkim kosztem jest w stanie zaspokoić potrzeby klientów wielu sklepów. Produkowane są są z cienkiej folii. Równie często używane są także woreczki LDPE, które również są wytwarzane z polietylenu, różnica leży w niższej gęstości. Dzięki temu są mocniejsze i można je wielokrotnie używać. Można je odróżnić od HDPE tym, że podczas użytku nie wytwarzają żadnego szelestania. Niestety co za tym idzie, są automatycznie droższe. Każda osoba zastanawiająca się nad kupnem musi rozważyć co jest ważniejsze – ilość czy wytrzymałość. Następne na liście są wyroby MDPE, które zostały stworzone, dzięki najbardziej pożądanym cechom wyrobów HDPE oraz LDPE. Są znane dzięki swojej półprzezroczystej barwie. Warto także wiedzieć o workach z polipropylenu. Nie są elastyczne oraz nie przepuszczają zapachów i pary wodnej. Najczęściej są stosowane w przemyśle spożywczym.

Published by