>

Używany samochód z gwarancją – jak to możliwe?

Używany samochód z gwarancją – jak to możliwe?

Obecnie rynek jest przesycony ilością samochodów na sprzedaż. Możemy kupić nowe auto, prawie nowe sporo niższą cenę, ale także starsze auto po taniości. Samochody sprzedają zarówno doświadczeni agenci, komisy, ale też prywatne osoby. Z tego powodu firmy, które chcą sprzedać samochód muszą się maksymalnie postarać aby pozyskać klientów.

Sprawdzonym miejscem, zajmującym się tematem samochodów używanych z gwarancją jest firma prestige-ubezpieczenia.pl.

Różnica między gwarancją na samochód nowy a używany

Niewątpliwym jest, że kupując samochód nieużywany będzie on miał gwarancję. Aby była ważna konieczne jest spełnienie pewnych warunków, przykładowo używanie pojazdu zgodnie z przeznaczeniem czy serwisowanie go. Na czym jednak opiera się gwarancja na samochód używany?

Jest to na dobrą sprawę ubezpieczenie od wystąpienia usterki zakupione przez komis samochodowy. Dzięki temu, że analizujemy takie auto, czujemy się pewniej i być może bardziej rozważymy zakup takiego samochodu. Warto jednak dokładnie przeczytać zapisy w takiej polisie i sprawdzić czy nie ma tam tylko losowych usterek, które nigdy nie zdarzają się w takich autach.

Zazwyczaj taka gwarancja trwa do 3 lat, niemniej istnieją towarzystwa ubezpieczeniowe zapewniające dłuższą ochronę. W dodatku taka gwarancja zazwyczaj jest świadczona jedynie przy samochodach nie starszych niż 10-15 lat i z ustalonym maksymalnym przebiegiem.

Przedłużona gwarancja na samochód używany – co to takiego?

Na rynku możemy też zobaczyć opcje przedłużenia gwarancji na samochód używany. Taką ochronę możemy wykupić jeśli samochód jest w dalszym ciągu na gwarancji fabrycznej producenta i pragniemy ją przedłużyć. W sytuacji tego rodzaju ochrony pojazd musi spełnić szereg kryteriów – nie za wysoki przebieg, wiek a także obowiązkowo spełnianie warunków gwarancji, którą udzielił producent. Ta metoda jest najlepsza w przypadku kiedy nabywamy stosunkowo nowy samochód. Zazwyczaj za auto opuszczające salon zyskujemy 2 lub 3 letnią gwarancję i sprzedając go możemy wydłużyć ją o drugie tyle.

Używane auta z gwarancją – na co zwrócić uwagę?

Co najważniejsze musimy przeczytać warunki tej gwarancji. Nierzadko możemy tam spostrzec zapisy o ustalonych wadach, które są, a które nie są naprawiane. Opłaca się spojrzeć na ten zapis, z uwagi na fakt, że może okazać się, że popularne niesprawności nie są tam zapisane i finalnie zakupimy samochód z gwarancją, a kiedy wykryjemy usterkę i tak nie będzie ona uznana.

Idea ta jest bardzo opłacalna do czasu aż komisy samochodowe nie zaczną tego wykorzystywać na swoją korzyść. Opcja przestaje być atrakcyjna kiedy chcemy kupić droższy samochód wyłącznie mają na względzie gwarancję, a w rzeczywistości obejmie ona całkowicie fikcyjne usterki i awarie.

Podsumowanie – czy inwestycja w zakup samochodu z drugiej ręki z gwarancją jest opłacalny?

Streszczając – możemy poczynić zakup niedługo używanego pojazdu od dealera, który posiada gwarancję od producenta, kupno auta umiarkowanie nowego, w którym została przedłużona gwarancja fabryczna, lub kupno auta używanego, które ma wykupione specjalną polisę ubezpieczeniową na wypadek wady. Warto przeanalizować czy taka propozycja jest wartościowa w przypadku wybranego przez nas samochodu, gdyż dopóki nie będzie tylko chwytem marketingowym, może być fajną alternatywą dla kupna nowego samochodu. 

Published by