>

Trend budowlany w trójmieście – podsumowanie 2021 roku.

Trend budowlany w trójmieście – podsumowanie 2021 roku.

Od jakiegoś czasu można śledzić regularne podwyżki cen lokali w Trójmieście. W 2021 roku było dokładnie tak samo, a ceny mieszkań ponownie ustaliły kolejne granice. Wartym zaznaczenia jest fakt, że był to rok, w którym odnotowano także przyrost ilości nowych mieszkań oddanych do użytku. Pomimo tego ceny poszybowały mocno w górę. Nie zraziło to jednak nabywców, gdyż w ubiegłym roku odnotowano większą sprzedaż nieruchomości.

Nie da się ukryć, że w 2021 roku ceny nieruchomości zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym, poszły do góry. Przeciętna wartości nieruchomości uzyskała kolejny rekord. Potwierdza to także raport Narodowego Banku Polskiego, który przygotowywany jest na podstawie danych od agentów nieruchomości i deweloperów. Wyczytać można z nich, że gdy porównamy trzeci kwartał 2020 roku z trzecim kwartałem 2021 roku można zanotować podwyżki cen mieszkań w Gdańsku o nieznacznie ponad 10 procent.

Trójmiasto wiedzie prym biorąc pod uwagę kraj, choć w innych dużych miastach także można zaobserwować podwyżki cen, co jest spowodowane przede wszystkim inflacją czy też wzrostem stóp procentowych. Bez wątpienia inflacja dotyczy wszystkich miast w Polsce, jednak poza Trójmiastem wzrosty cen nie wyglądają na aż tak drastyczne.

Wzrost cen nieruchomości w 2021 roku dotyka zarówno rynek pierwotny, a także wtórny, przy czym nie da się ukryć, że w 2021 roku w górę wyjątkowo poszły ceny nieruchomości nowych. 

Aktualnie odbywa się polowanie na dobre nieruchomości. Odbywa się ono nie jedynie na rynku premium. Mieszkania o metrażu 70-80 m kw. w segmencie ekonomicznym zostały bardzo przebrane, małe mieszkania pod wynajem również. Nieruchomość ciężko wyszukać, bo mieszkania sprzedają się niezwykle szybko. Jeśli oferta jest dobrze skonstruowana, czas sprzedaży bywa nie dłuższy niż dwa-trzy tygodnie. Ponadto środowisko trójmiejskich pośredników zorganizowało współpracę pomiędzy biurami, dlatego bardzo dużo ofert w ogóle nie pokazuje się na portalach, gdyż nabywca zostaje znaleziony, jeszcze zanim zostanie przygotowane ogłoszenie.

W poprzednim roku, po doświadczeniach z głębokim lockdownem, z propozycji sprzedaży szybko wyprzedawały się domy. Wiele ludzi pozamykanych w mieszkaniach szybko dążyło do spełnienia swojego marzenia o o wiele większej powierzchni i wolnym od wirusa ogródku. Niezmiennie wysoka jest w Trójmieście także sprzedaż dobrze zlokalizowanych apartamentów, które w trakcie epidemicznych ograniczeń w poruszaniu się po świecie sprawują rolę tzw. second home, a dodatkowo są dobrą lokatą kapitału. 

 Wysokie oczekiwania inwestorów w stosunku do firm budowlanych w Gdańsku

Firmy budowlane w Gdańsku działają w warunkach wysokiej konkurencji. Codziennie walczą nie tylko o wartościowe kontrakty, ale również zmagają się z nagminnym zjawiskiem podkupywania wartościowych fachowców. Jako że opinia otoczenia jest w ich wypadku niesamowicie ważna, coraz bardziej dostrzegają wymóg kształtowania właściwego wizerunku i pokazywania konkurencyjnych przewag. Firma budowlana w Gdańsku która chce utrzymywać się na dość konkurencyjnym rynku i pozyskiwać nowych klientów, powinna stale sprawdzać otoczenie. Jest zmuszona zdobywać wiedzę, wysnuwać wnioski oraz przekuwać je na określone poczynania, mające na celu rozwój działalności. Musi również radzić sobie z problemami typowymi dla tej dziedziny. Branża budowlana obejmuje wiele dziedzin. Dokonując inwestycji w nowe sprzęty i narzędzia, można rozszerzyć swoją działalność i oferować jeszcze bardziej rozległe i kompleksowe usługi. Pozwoli to dotrzeć do szerszego grona ewentualnych klientów. Zarazem wymiana urządzeń na zdecydowanie bardziej zaawansowane, jak i zakup całkiem nowych urządzeń wiąże się z poświęceniem dużego wkładu, jeżeli jednak chcemy rozbudowywać firmę budowaną konieczne jest rozszerzanie dostępnych usług. {Udzielanie|Świadczenie| kompleksowych usług zwiększa możliwość na wykonywanie intratnych zamówień, co w prostej linii przekłada się na zdecydowanie wyższe zyski.

Ilość firm budowlanych w Gdańsku nakłania do inwestowania w rozwijanie przedsiębiorstwa. Należy przyłożyć wagę do jakości obsługi klienta, a okres zimowy, w trakcie którego zamówień jest mniej, lepiej jest poświęcić na rozwój odbioru firmy i działania promocyjne.

Published by