>

TIR na gaz – jakie korzyści wynikają z tego rozwiązania?

TIR na gaz – jakie korzyści wynikają z tego rozwiązania?

Wszyscy kierowcy ciężarówek świetnie zdają sobie sprawę, że zużycie paliwa tego typu pojazdu jest niezwykle pokaźne. Dlatego wszelkiego rodzaju firmy transportowe są zmuszone, by pokrywać abstrakcyjnie duże rachunki za paliwo. Warto zatem rozważyć, czy ciężarówka na gaz przyniesie duże korzyści i czy każdy kierowca i każda firma transportowa będą z tego rozwiązania zadowoleni. Zapraszamy do zapoznania się z kilkoma informacjami w tej dziedzinie.

Jaki gaz do diesla wybrać i czy warto?

Na samym wstępie należałoby wytłumaczyć, jakiego typu gaz będzie idealny do większości ciężarówek. Mowa nie o LPG, które jest bardzo powszechnym rozwiązaniem w samochodach osobowych, a LNG, czyli tak naprawdę instalacja gazowa do diesla -> http://elpigaz.com/pl/instalacje-lpg-do-diesla/. Wielu posiadaczy osobówek z pewnością będzie zaskoczonych możliwością, jaką jest gaz do diesla, ale obecnie praktyka ta jest niemal na porządku dziennym. Koszty zamontowania tego rodzaju instalacji nie są szczególnie wysokie, a różnorakie badania twierdzą, że niezwykle szybko się one zwracają – tak samo sytuacja wygląda zresztą kiedy mowa o LPG w samochodach osobowych. 

Dlaczego warto zamontować gaz do diesla w ciężarówce?

Ciężarówka na gaz to świetne rozwiązanie dla wszystkich firm transportowych, o czym świadczą różnorakie badania. Nade wszystko dzięki temu koszty paliwa mogą zmaleć nawet o piętnaście procent, co w perspektywie roku niemal codziennego jeżdżenia przynosi miażdżące korzyści. TIR na gaz nie jest już wizją wywodzącą się z książek science-fiction, tylko zjawiskiem będącym na porządku dziennym. Ciężarówka na gaz jest znakomitym rozwiązaniem także dzięki temu, że ten rodzaj paliwa w dużym stopniu redukuje hałas generowany przez ciężarówkę, a jak również redukuje emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Jak zatem widać, ciężarówka na gaz wiąże się z samymi korzyściami! Dlatego warto zainwestować w tę instalację.

Published by