>

Sprawa rozwodowa – jak się przygotować?

Sprawa rozwodowa – jak się przygotować?

Według statystyk dzisiaj coraz więcej małżeństw kończy się rozwodem. Chcąc wziąć rozwód, obie strony postępowania są przygotowane\gotowe na fakt, iż jest to związane z rozprawą sądową, dużymi kosztami które wiążą się z wynajęciem adwokata albo radcy prawnego, bądź prawnika. Jak wobec tego najlepiej przygotować się do sprawy rozwodowej?

Przygotowanie do sprawy

Powiedzmy prosto z mostu, że po naszej stronie jest prawidłowe przygotowanie się do rozprawy rozwodowej tak, żeby przebiegła ona szybko i sprawnie. Trzeba zastanowić się nad tym, o co mamy zamiar wnosić, jakie są nasze ewentualnie warunki w stosunku co do drugiej strony i co mamy do powiedzenia. Przygotowanie sobie tych rzeczy na kartce A4, pomoże nam prawidłowo zorganizować oraz sprecyzować wypowiedź, a w związku z tym, sprawniej doprowadzi do zakończenia sprawy.

Na jakiego specjalistę się zdecydować? Aspekt prawny

Radca prawny Kartuzy, adwokat czy prawnik? Do którego z wymienionych udać się w pierwszej kolejności? Większość zależy od tego, jaki będzie charakter rozprawy a szczególnie, czy w trakcie rozprawy rozwodowej ma paść dodatkowo orzeczenie o winie. Zdobycie profesjonalnej pomocy prawnej w temacie rozwodu, jest możliwe u każdej, z wymienionych osób. Dzięki że pójdziemy np. do kancelarii, mamy pewność, że zasięgamy opinii zawodowców w tym zakresie i możemy dowiedzieć się wszystkich najbardziej potrzebnych wiadomości. Przygotowanie się do sprawy rozwodowej we własnym zakresie jest niezwykle trudną sztuką, stąd też tak istotne jest to, żeby przed wejściem na salę dowiedzieć się jakie mamy obowiązki i prawa podczas procesu.

Pomoc specjalisty

Kiedy podejmiemy decyzję o rozwodzie z orzeczeniem o winie, musimy wziąć pod uwagę, iż będzie nam potrzebna pomoc adwokata, który będzie naszym reprezentantem na sali sądowej. Zatrudnienie odpowiedniego adwokata na terenie polskich miast, jak np. Kartuzy, Rzeszów czy Lublin jest proste, trzeba jednak od początku współpracy kompleksowo wyjaśnić sytuację i wyszczególnić, jakie mamy postulaty.

Published by