>

Rodzaje promocji bankowych — przewodnik

Rodzaje promocji bankowych — przewodnik

Banki coraz częściej proponują akcje promocyjne, aby zachęcić ludzi do utworzenia nowego konta osobistego lub dobrania karty kredytowej. Nierzadko zdarzają się także oferty na pożyczki gotówkowe. Gdy spełnimy warunki promocji, możemy liczyć na wartościową nagrodę, a warunki promocyjne są wyjątkowo opłacalne.
Wpis został napisany w oparciu o informacje z bloga finansowego jakdorobic.pl – promocje bankowe.

Promocje w bankach – czego dotyczą?

Najczęściej spotykanymi promocjami są te dotyczące otwarcia konta osobistego, czyli rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego i regularnego korzystania z niego. Zwykle benefitem za to są pieniądze lub wartościowe przedmioty. Promocje bankowe jednak nie ograniczają swoich działań do tego, nierzadko można znaleźć promocje kart kredytowych. Warunki, jakie można uzyskać, są znacznie lepsze niż za założenie regularnego konta, ale warunki są zwykle cięższe do spełnienia. Możesz także znaleźć promocje bankowe na konta oszczędnościowe lub lokaty. Gratyfikacją tu jest wyższe oprocentowanie. Lecz by skorzystać z takiej oferty, zwykle musisz mieć już konto osobiste w danym banku.

Jakie są popularne warunki promocji bankowych?

Często banki w regulaminach promocji zaznaczają, że warunkiem do wzięcia udziału w promocji jest wyrażenie różnych zgód. Znaczy to, że banki lub firmy z nimi współpracujące będą miały możliwość dzwonić do Ciebie w sprawie swoich nowych ofert lub promocji. 

Innym warunkiem, z którym możesz się spotkać, jest wpłata na konto. Można je podzielić na jednorazowe wpłaty, regularne zasilanie konta określoną kwotą przez cały czas trwania promocji bankowej ,lub wpłata wynagrodzenia. Jeśli potrzebne są systematyczne wpłat,y najwygodniejszym sposobem może się okazać ustawienie stałych przelewów na swoim koncie.

Kolejnym zapisem w regulaminach promocji może być wykonanie płatności kartą na wymaganą kwotę. Nieistotne jak wiele będzie płatności, ostateczna wartość liczona razem musi tylko wynosić minimum napisane w regulaminie. Inną rzeczą, która może być wymagana, jest wykonanie określonej ilości płatności kartą. Podobnie do poprzedniego punktu, nieważne na jaką kwotę zrobimy płatność, liczy się tylko ich liczba. 

Coraz częściej banki wymagają również płatności telefonem lub za pomocą BLIK. Oba te warunki są związane z zalogowaniem się do aplikacji mobilnej banku. Jest to to bardzo proste, ale trzeba dysponować odpowiednim telefonem mającym dostęp do internetu, a w przypadku transakcji wykonywanych telefonem także systemu NFC. Forma takich płatności jest taka sama, trzeba wykonać określoną liczbę transakcji lub płatności na określoną kwotę. Ostatnim warunkiem jest zalogowanie się do bankowości internetowej na stronie banku. Dzięki temu będziesz miał możliwość zobaczyć, czy Twoje konto na pewno już działa i aktywować kartę debetową.

Co zyskujesz korzystając z promocji bankowej?

Nagrody mogą być takie jak gotówka, elektronika, cashback lub bony. 

Im warunki akcji promocyjnej są łatwiejsze do spełnienia, tym zazwyczaj nagroda jest mniej wartościowa. Nagrody rzeczowe to miły bonus, Do tej pory banki oferowały wiele sprzętów elektronicznych takich jak smartfony, smartwatche czy głośniki przenośne. {Jeśli chodzi o Vouchery|Gdy mowa o Voucherach), to możemy dostać określoną kwotę na zakupy stacjonarne lub przez internet do wielu popularnych sklepów. Spotykane są również bony paliwowe lub vouchery na usługi internetowe takie jak na przykład Spotify. Cashback jest najczęściej spotykany podczas płatności BLIKiem, można zyskać zwrot z zakupów od 1% do nawet 5%.

Published by