>

Jak wywieźć gruz po wyburzeniach?

Jak wywieźć gruz po wyburzeniach?

Kiedy robisz remont albo dokonujesz rozbiórki pewnie w twojej okolicy piętrzy się duża ilość nadmiarowego gruzu. Zgodnie z prawem nie powinieneś składować go na własnym terenie. Za to może grozić ci mandat. Co zrobić aby tego uniknąć?

Recykling – sposób na pozbycie się odpadów budowlanych

Gruz to idealny surowiec budowlany, niezależnie czy jest to gruz ceramiczny, ceglany czy betonowy. Po poddaniu go obróbce w postaci skruszenia, jest możliwe, by spożytkować go do budowy dróg, podjazdów czy tarasów. Zastosowań jest masa i warto skorzystać z tak świetnego materiału. Możesz to zrobić na własną rękę, w momencie gdy nie znajdziesz dla niego przeznaczenia, oddaj to odpowiedniej firmie zajmującej się wywozem ziemi i recyklingiem gruzu. Firma Fb-jelcz od wielu lat zajmuje się wywozem gruzu. Działa w okolicach Gdańska, Gdyni oraz całego Trójmiasta. Zaufaj fachowcom i pozbądź się problemu.

Gruz i odpady budowlane – jak to wywieźć?

W momencie, gdy nie zamierzamy zużyć czy też przerobić składników budowlanych, jesteśmy zobowiązani przewieźć je do PSZOK-u w Gdyni. Można przeprowadzić to indywidualnie, lecz kiedy nie wystarczająco dużym samochodem, powinieneś skorzystać z oferty profesjonalnego usługodawcy zajmującego się wywozem gruzu i ziemi. Takie rozwiązanie ma cały szereg korzyści – przede wszystkim działalność trudniąca się wywozem odpadów budowlanych podstawi w wyznaczonym miejscu kontener dopasowany wielkością do oczekiwanej ilości odpadów. Po wyburzeniach wystarczy napełnić go gruzem, a wywóz zostawić fachowcom. Należałoby pamiętać że za niedostarczenie gruzu do PSZOK-u lub przetrzymywanie ich w miejscu niedozwolonym (to znaczy lokacji innej niż zakład utylizacyjny) grozi kara pieniężna w wysokości od 200 zł do nawet 5000 zł.

Published by