>

Jak kupić auto z zagranicy?

Jak kupić auto z zagranicy?

Sposobów do zakupu używanego auta pochodzącego z zagranicy jest dużo. Można albo kupić auto samemu lub w komisie. Sporo ludzi decyduje się na zamówienie sprowadzenia konkretnego auta, firmom które się tym zajmują. Sprawdź swój samochód w serwisie samochodowym Bieg-Car.

Dodatkowe badanie techniczne

Wiele sprowadzonych do kraju aut, to samochody nie najnowsze, nieraz mające uszkodzenia. Kupno pojazdu z zagranicy, sporo nie różni się od zakupu używanego i zarejestrowanego od kilku lat w kraju. Jednakże, przy imporcie auta z zagranicy, trzeba liczyć się z ewentualnymi dodatkowymi kosztami badań technicznych, ponadto pamiętać trzeba o podatku akcyzowym.

Rejestrowanie sprowadzonego samochodu

Dokumenty, które należy dołączyć do wniosku o rejestrację , zawarto w rozporządzeniu ministra infrastruktury. Są to:

  • dowód własności pojazdu,
  • dowód odprawy celnej,
  • dowód potwierdzający zapłatę akcyzy,
  • zaświadczenie o pozytywnym wyniku badaniu technicznym.

Prościej wygląda sprawa rejestracji nowego samochodu z państwa UE. Posiadacz sprowadzonego pojazdu, jest obowiązany dołączyć wyciąg ze świadectwa homologacji. Taki pojazd, nie podlega badaniu technicznemu przed pierwszą rejestracją.

Od kiedy można prowadzić samochód w kraju

Mieszkaniec Polski, może poruszać się po kraju, pojazdem zarejestrowanym w jednym z państw członkowskich UE, jeśli,jeżeli,kiedy,gdy jego nazwisko jest umieszczone w dowodzie rejestracyjnym pojazdu, jest jego właścicielem lub współwłaścicielem, wystawionym za granicą.

Klasyczne oszustwa

Jest dużo oszustw, wykorzystywanych podczas importowania samochodu. Może to być po prostu kradzież pieniędzy i nie dostarczenie auta albo dostarczenie niewłaściwego pojazdu. Z tego powodu dobrze jest kupić auto samodzielnie.
Dużo z importowanych pojazdów, jest uznawanych za niebezpieczne i niezdolne do udziału w ruchu drogowym, a mimo to są rejestrowane. Jest to po prostu nielegalne. Kiedy władze się o tym dowiedzą, pewnie skontaktują się z Tobą. Importer zostanie wtedy dokładnie sprawdzony. Wiele z ludzi chce importować swój samochód kiedy przeprowadzają się za granicę. Potrzebna jest sprawdzona firma która się tym zajmie oraz ubezpieczenie auta bo podczas przewozu mogą się wydarzyć różne rzeczy. Jeżeli firma, nie posiada w swojej ofercie usługi opłat za podatki importowe, musisz sprawdzić to, jeszcze przed współpracą. Jest to sprawa, o której trzeba myśleć. Należy poczytać o niej komentarze wcześniejszych klientów. By ło się dużo oszustw, kiedy importerzy posługiwali się złymi dokumentami. Musisz być ostrożny na każdym momencie kupnie auta.

Published by