>

Hurtownia czy market budowlany – gdzie najlepiej kupić materiały do budowy domu?

Hurtownia czy market budowlany – gdzie najlepiej kupić materiały do budowy domu?

Bardzo często w małych miastach jak między innymi w Słupsku tworzy się kilka większych marketów budowlanych, które zachęcają korzystnymi cenami i sporym wyborem produktów. Mają one swoich entuzjastów ale też przeciwników, w tym celu dobrze jest dowiedzieć się o nich czegoś więcej. Czym odróżniają się te duże markety od hurtowni budowlanych i w jakich sytuacjach możemy udać się na zakupy bezwzględnie tam, a w jakich momentach lepiej udać się do hurtowni budowlanej?

Wszystko o zakupach w hurtowni budowlanej

Hurtownia budowlana jest większa niż typowy sklep budowlany, ale zazwyczaj jest mniejsza niż duży market. Asortyment tam często będzie mniejszy niż w sieciówkach, ale przeważnie będzie on miał korzystniejsze ceny. Na dodatek znajdziemy tam produkty, których nie będzie na stanie w osiedlowych sklepach, ani w marketach budowlanych, jak na przykład stal zbrojeniowa. W hurtowni przeważnie znajdziesz specjalistów, którzy idealnie udzielą Ci porad które akcesoria i firmy będą dla Ciebie najbardziej odpowiednie. Jest to prawdopodobnie największy plus dlatego, że właściciele tych miejsc nie chcą i nie mogą sobie pozwolić na utratę zaufania wśród klientów. Kolejną zaletą będzie to, że możesz tam negocjować ceny. Raczej nie wyobrażamy sobie sytuacji kiedy idziemy do marketu budowlanego i pytamy się pracownika na hali czy jeśli kupimy większą ilość płytek to czy dostaniemy jakiś rabat. W hurtowni budowlanej taka sytuacja jak najbardziej możemy zrobić. W hurtowni budowlanej najczęściej zrealizujesz zakupy hurtowe, ale również detaliczne. 

Jak wygląda proces zakupów w dużym markecie budowlanym?

W wielkopowierzchniowym sklepie budowlanym przeważnie znajdziemy każdy możliwy artykuł, jest tam przeogromny wybór przeróżnych akcesoriów od dużej ilości producentów. Znajdziemy tam zarówno materiały, które wykorzystujemy podczas budowy domu, jak na przykład bloczki betonowe albo zaprawy murarskie, przez artykuły niezbędne do remontu lokalu takie jak farby lub kafelki, aż po elektronarzędzia i dekoracje. Na skutek tego nie trzeba jeździć po kilku sklepach, wystarczy wejść do jednego sklepu budowlanego i znajdziemy tam niezaprzeczalnie większość, jak nie wszystkie produkty niezbędne do budowy. Następną zaletą jest to, że w dużych sklepach budowlanych bardzo często spotkamy promocje oraz wyprzedaże. 

Niestety takie sklepy także posiadają minusy – w markecie budowlanym bardzo często obsługa nie jest wyspecjalizowana. Z pewnością pokierują nas do odpowiedniej alejki, ale przeważnie nie będą w stanie doradzić właściwego artykułu, który jest nam potrzebny.

W jakich sytuacjach lepiej pojechać do marketu a kiedy do hurtowni budowlanej?

Jeżeli zależy nam na profesjonalnej obsłudze klienta i fachowcu, który będzie w stanie doradzić nam co do artykułów – bezspornie powinniśmy wybrać hurtownię budowlaną. Najczęściej nie pracują tam nie wyspecjalizowani pracownicy, ale specjaliści znający się na artykułach i narzędziach budowlanych. Istotne jest tutaj wybranie sprawdzonej hurtowni budowlanej, w której nie zostaniemy spławieni. Na pewno odnajdziecie taką niedaleko Słupska. Rekomendowana tam jest hurtownia materiałów budowlanych Cygert

Jeżeli za to mamy gotową listę produktów i wiemy dokładnie czego i jakiej marki musimy kupić – prawdopodobnie korzystniejszym wyborem będzie duży sklep budowlany, ponieważ w 99% kwestii nabędziemy tam niemal wszystko co jest nam niezbędne do remontu. Na skutek tego zajmie nam to sporo czasu mniej. Jeżeli mamy chęć i czas to nie ma przeciwwskazań żeby zaopatrzyć się tak samo w hurtowni jak i sklepie budowlanym. Wtedy mamy możliwość przeanalizowania, które artykuły tańsze są w markecie, a które w hurtowni budowlanej.

Published by