>

Geomembrana – czy wiesz gdzie się je montuje i co to za technologia?

Geomembrana – czy wiesz gdzie się je montuje i co to za technologia?

Najpierw należy rozszyfrować ów enigmatyczny skrót. EPDM to inaczej – w tłumaczeniu z angielskiego – termopiler etylenowo-propylenowo-dienowy. To może niezbyt wiele mówić osobie niezaznajomionej z tą dziedziną, w związku z czym przychodzimy z wytłumaczeniami. Jest to polimerowe tworzywo sztuczne, które odnajduje coraz więcej zastosowań w nowoczesnym budownictwie, ale swoją popularność zyskało już jakiś czas temu. Główną zaletą tego tworzywa sztucznego jest w pierwszej kolejności jego możliwość zniekształcania oraz wracania do poprzedniego stanu, nie odnosząc w tym czasie jakichkolwiek uszkodzeń.

Cechy gomembrany

Jeśli chodzi o pozostałe właściwości, to geomembrana EPDM z pewnością może pochwalić się znaczną odpornością na niesprzyjające warunki pogodowe, w szczególności na skrajnie wysokie i niskie temperatury. W dodatku materiał ten jest wodoodoporny oraz wytrzymały na rozciąganie.

Gdzie znajduje zastosowanie geomembrana?

Geomembrana EPDM, geomembrana PCV oraz geomembrana PEHD są stosowane zwłaszcza w budownictwie, a konkretniej w zakresie hydroizolacji, na przykład dachów, ale także stawów, basenów oraz w różnych innych zbiornikach. Izolacja zbiorników nie jest jedynym, co oferuje geomembrana. Trzeba wspomnieć także o takich kwestiach, jak między innymi izolacja składowisk oraz innych tego rodzaju miejsc.

Zgrzewanie geomembran – kiedy będzie konieczne

Jeśli poszukujesz firmy świadczącej takie jak zgrzewanie folii i chcesz, żeby cena danego zabiegu była stosunkowo niska, powinieneś zgłosić się do specjalistów takich jak na przykład ta firma. Należyta ekspercka wiedza oraz lata doświadczenia – dzięki temu możesz mieć gwarancję, że zadanie zostanie skończone szybko, efektywnie i wynik końcowy niezwykle cię usatysfakcjonuje. Dobrze jest postawić na wiedzę oraz doświadczenie, gdyż są to cechy niezbędne w tej dziedzinie, jaką jest geomembrana EPDM.

Published by