>

Gdzie polecisz z Poznania?

Gdzie polecisz z Poznania?

Samoloty stały się jednym z najczęściej używanych środków lokomocji. I duża mobilność oraz możliwość pokonywania długich tras w dosyć krótkim czasie zrewolucjonizowały turystykę. Statkiem powietrznym aktualnie można się dostać do większości miejsc na świecie. Również w Polsce ruch lotniczy rokrocznie notuje progres. Jednym z największych lotnisk  w kraju jest Poznań-Ławica. Gdzie możemy stamtąd polecieć? Jak wygląda transport na lotnisko w Poznaniu?

Poznańskie lotnisko – gdzie prowadzi szlak?

W polskich(ej) rzeczywistości Poznań ma wysokie notowania. Ale w większym(ej) skali jest to raczej lotnisko lokalne. Nie zmienia to faktu, że lista lotów z Poznania jest długa(i). Startując z Poznania mamy możliwość zwiedzić całą Europę. Lotnisko wykonuje przeważnie loty do europejskich kierunków. Jest także możliwość lotu na Bliski Wschód. W sytuacji gdy jesteśmy zainteresowani podróżą w odleglejsze zakątki Poznań też daje radę. Poznań-Ławica ma dobre połączenia z wszystkimi ważnym(i) europejskimi lotniskami. Daje to możliwość wygodnie się przesiadać.+

Jak dojechać na lotnisko?

Lotniska jako wielkie projekty budowlane są położone najczęściej na przedmieściach. Identycznie wygląda to w Poznaniu. W związku z tym niezbędna jest właściwa komunikacja lotniska ze znaczącymi węzłami drogowymi. Przy lotnisku działają parkingi, gdzie za pewną kwotą można odstawić auto.

Komunikacja publiczna także oferuje dotarcia na lotnisko. Autobusy z centrum miasta jeżdżą na lotnisko średnio pół godziny. Ale w przypadku gdy wybieramy się na dłuższe wakacje, potrzebujemy więcej walizek. Przewożenie wszystkiego w autobusie może być niekomfortowe.

Niezłą opcją w tego typu sytuacji staje się wypożyczenie busa. Są to pojazdy bardzo pojemne. Rodzinny(e) wakacje? Wszyscy się do niego zmieszczą. Łącznie z bagażami. Po skorzystaniu z tej usługi, możemy liczyć, że taksówkarz odstawi nas przed wejściem głównym. W razie chęci można również zlecić serwis w drugą stronę – odbiór z lotniska. Możliwość ta jest zwłaszcza polecana dla liczniejszych grup. Warto nadmienić, że transport na lotnisko busem nie łączy się z dużymi kosztami. Szczególnie jeśli opłatę podzieli się na kilka(u) turystów. 

Na co uważać lecąc z Poznania?

Porty lotnicze działają według ściśle określonych reguł. Przed każdą podróżą powinno się zapoznać się z wymogami w danych krajach. Trzeba też przygotować zestaw potrzebnych dokumentów. Dokument tożsamości, karta pokładowa – to obligatoryjne, aby zostać wpuszczonym na pokład. Jeśli startujemy z Poznania, warto być na lotnisku minimum  2 godziny przed odlotem. Pozwoli to bezkolizyjnie odbyć kontrole bezpieczeństwa, nadać bagaże i spokojnie czekać na lot.

Wynajmując busa na lotnisko lepiej pomyśleć o tym wcześniej. Zdarza się bowiem, że firmy mają zarezerwowane wyjazdy zes sporym wyprzedzeniem. Odpowiednio wczesne umówienie się z kierowcą pozwala uniknąć nerwów. Właściwa organizacja pozwala w przyszłości cieszyć się wolnym czasem bez zmartwień.

Published by