>

Do czego można wykorzystać stalowe rury?

Do czego można wykorzystać stalowe rury?

Rury stalowe mogą różnić się między sobą nie tylko techniką tworzenia, ale mają też inne rodzaje i wartości techniczne. Ważne jest żeby właściwie wkomponować rodzaj rur stalowych do przygotowywanej realizacji. Powinniśmy w pierwszej kolejności porównać wszelkie parametry, takie jak waga stali, materiał oraz technologia wykonania. Jakie są różnice między poszczególnymi typami rur stalowych i jakie będą idealne do naszego planu?

Rodzaje rur stalowych – jakie możemy kupić?

Wyróżnić możemy rury stalowe, które mają szew i wytwarza się w wyniku cięcia i następnie spawania ukształtowanych arkuszy ze stali.

Można kupić też rury bezszwowe, jednak ich wyprodukowanie jest dosyć trudne i z tego powodu nie są często spotykane. Stosuje się przy nich metodę ukośnego walcowania albo Calmesa. Rury bezszwowe stosowane są tam, gdzie konieczna jest niesamowicie dobra szczelność produktu.

Ostatni typ rur stalowych to takie posiadające izolację. Charakteryzują się tym, że nie są podatne na zimno i gorąco a także na związki chemiczne.

Zastosowanie rur stalowych

Rury stalowe stosowane są w produktach i sytuacjach, których być może się nie spodziewaliście. Wiele urządzeń używanych przez nas każdego dnia, takich jak na przykład pralki, lodówki czy samochody ma w istocie rury stalowe, bez których nie są w stanie prawidłowo działać. Prawie w każdej branży można zobaczyć ten produkt, który rzecz jazda jest zawsze prawidłowo dopasowany do potrzeb, przez stworzenie właściwych parametrów i cech fizycznych.

Dla przykładu rury stalowe w kotłach muszą cechować się niewrażliwością na temperatury sięgające nawet do 700 st. C i przetrwaniem ciśnienia do 300 barów. 

W branży chemicznej dla odmiany bywają użyte rury wykonane ze stali kwasoodpornej. Musi być ona odporna na gorąco, korozję i różne odczynniki. Następny rodzaj rur stalowych – rury czarne. Robione są ze stali węglowej i znajdują zastosowanie w branży motoryzacyjnej oraz do pozbywania się sadzy z przewodów kominowych. Z kolei rury ze stali nierdzewnej będą najszerzej używanymi stalowymi rurami. Wykorzystuje się je na przykład do tworzeniu balustrad i poręczy schodów, systemów klimatyzacji, sprzętu AGD, elektroniki, instalacji chemicznych a także w branży spożywczej do tworzenia zbiorników i silosów.

Istotne jest żeby wybrać producenta, który perfekcyjnie wytwarza rury stalowe i dba o szczegóły. Taką firmę z pewnością wyszukacie we Wrocławiu – jest nią np. Gostal – rury nowe i używane.

Jakie są zalety rur stalowych?

Jedną z najważniejszych zalet rur stalowych jest brak podatności na ściskanie, rozciąganie i zginanie. Nie ma więc potrzeby używania zbyt wielu podpór, nawet jeśli nasze rury są w długich partiach. Na dodatek stal nie odkształca się i nie rozciąga się pod wpływem wysokiej temperatury, nie jest wrażliwa na działanie promieniowania UV a także jest materiałem bardzo mocno szczelnym, więc tlen nie przenika do wnętrza rur.

Jak widzicie, rury stalowe są niesamowicie przydatnym i popularnym wyrobem. Jeśli tylko znajdziemy sprawdzoną firmę produkującą rury ze stali to nie musimy się martwić o ich trwałość. Najlepiej poszukać producenta we Wrocławiu – nie zawiedziecie się na stalowych rurach z tej miejscowości.

Published by